Zasady powoływania na mecze!

Celem powołań na mecze jest odpowiedni rozwój zawodników, zawodnicy lepiej się rozwijają jak grają z zawodnikami na swoim poziomie. Każde dziecko rozwija się inaczej , jedni szybciej drudzy wolniej , dlatego dla prawidłowego rozwoju nie możemy wszystkich traktować tak samo.

Na szczęście nasz rocznik ma to szczęście, że jest możliwość stworzenia dwóch drużyn i chłopcy mogą grać z zawodnikami na swoim poziomie, dzięki czemu mogą się prawidłowo rozwijać.

W szkoleniu młodzieży najważniejsza jest cierpliwość, wiadomo, że każdy Rodzic chciałby aby jego dziecko było najlepsze i osiągało najlepsze wyniki , ale zadaniem Trenerów jest prawidłowy rozwój zawodnika aby był ukształtowanym zawodnikiem w wieku seniora.

Pamiętajmy, że obecnie gramy po siedmiu zawodników , za dwa lata będziemy grać po dziewięciu, a za cztery lata po jedenastu dla tego kadra drużyny musi być szeroka i dlatego chłopcy muszą grać jak najwięcej bo później i tak stworzą jedną drużynę, a dzięki temu, że teraz mają możliwość grania w większym wymiarze czasowym więcej się nauczą.

Dla rozwoju zawodnika lepiej jest jak zagra 40 min w drugiej drużynie niż 10 min w pierwszej. Dzięki temu będzie miał więcej kontaktów z piłką, będzie mógł podjąć więcej dryblingów, oddać więcej strzałów itp.

Zasadami, którymi kieruję się podczas powołań jest poziom zawodników, praca na treningach i meczach, obecność na treningach i zaangażowanie.

Powołania na mecze umieszczane są zawsze w środy na naszej stronie internetowej!!!